Jak stosować odżywki carbo?

Odżywki carbo cieszą się dużym wzięciem zarówno ze względu na swoją skuteczność, jak również ze względu na swoją cenę. Odżywki carbo to preparaty oparte w głównej mierze na węglowodanach, a więc możemy mówić o dostarczaniu do naszego organizmu, do naszych mięśni pewnej, określonej dawki energii. W tym miejscu w sposób szczególny chcemy zapytać o to, jak należy stosować odżywki typu carbo. Nie ulega, bowiem wątpliwości, że każdy rodzaj odżywki sportowej powinien być stosowany w ściśle określonych sytuacjach. Tylko wówczas możemy, bowiem mówić o maksymalnym wykorzystaniu wszelkich możliwości, jakie daje określony rodzaj preparatu. Jeśli mowa o odżywkach typu carbo, to należy jasno powiedzieć, że jest to produkt do stosowania w czasie około treningu. Możemy tutaj mówić o stosowaniu odżywek carbo zarówno przed treningiem, w trakcie jego trwania jak i po jego zakończeniu.

Korzyści dla nas

Każda z owych opcji będzie właściwa i każda może nam przynieść określone korzyści. Jeśli przyjmujemy carbo przed treningiem, zapewniamy sobie możliwość wykonania pełnego treningu przy zachowaniu odpowiedniego poziomu energii w mięśniach. Jeśli przyjmujemy carbo w trakcie treningów, na bieżąco możemy uzupełniać glikogen dostarczany do naszych mięśni. Jest to bardzo ważne szczególnie wówczas, jeżeli mamy do czynienia z długimi sesjami treningowymi, jak również z bardzo intensywnymi treningami. Jeśli natomiast mówimy o przyjmowaniu odżywek typu carbo po treningu, to dzięki temu możemy mówić o zapobieganiu procesom katabolicznym zachodzącym w naszych mięśniach.

Niedobór energii

Poza tym w ten sposób bardzo szybko możemy uzupełnić niedobór energii w naszych mięśniach spowodowany bardzo intensywnym treningiem, bardzo intensywnym wysiłkiem, na który się wystawiamy. Podsumowując możemy jasno powiedzieć, że stosowanie odżywek sportowych typu carbo jest jak najbardziej słusznym krokiem, jest jak najbardziej właściwym krokiem, jest jak najbardziej słuszne w przypadku każdego sportowca, niezależnie od tego czy mówimy o zawodowstwie, czy też mamy na myśli sportowca amatora.